Про проєкт

Калькулятор очікуваної тривалості життя

"Калькулятор життя" був розроблений в рамках Проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики», що впроваджується Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Це сучасний інструмент, що допоможе оцінити ваше довголіття. Він створений з допомогою наукових знань та досліджень.

Наші звички, харчова поведінка, хронічні захворювання, фізична активність – лише одні з небагатьох факторів, що впливають на очікувану тривалість життя людини. Калькулятор виявляє ці чинники, показує наскільки як здоровий спосіб життя впливає на ваше довголіття. Давно шукали мотивацію, щоб позбавитися від шкідливих звичок? Калькулятор покаже, як позитивні зміни збільшують тривалість життя.

Що таке очікувана тривалість життя, як її рахують

Очікувана тривалість життя – це показник, що прогнозується з допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина.

Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність. Національні «таблиці смертності» більшості країн публікує Організація об’єднаних націй (ООН), у своєму «Демографічному щорічнику». Такі таблиці показують частоту дожиття до кожного наступного віку людини.

Важливим показником є тривалість саме здорового життя людини, без втрати працездатності. Для його розрахунку використовують дані про поширеність у країні різних захворювань.

Кожна людина впливає на власну очікувану тривалість життя. Обираючи дієту, погану чи хорошу звичку, фізичну активність, ми створюємо умови для прожиття додаткових років або навпаки – віднімаємо кілька років.

Доведено, що куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички, викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.

Калькулятори тривалості життя (life expectancy calculators) – це програма, яка допомагає Вам розрахувати індивідуальне очікуване довголіття та усвідомити, як впровадження здорового способу життя вплине на нього.

Додаткові ресурси

Якщо вас зацікавила тема розрахунку довголіття, ділимося кращими прикладами калькуляторів тривалості життя: